MEZOTERAPIA IGŁOWA

mezoterapia igłowa Bydgoszcz, mezoterapia bezigłowa Bydgoszcz

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, pozwalający przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych, który poprawia ujędrnienie i elastyczność skóry. Cechuje go całkowita bezbolesność oraz natychmiastowa skuteczność. Mezoterapia jest zabiegiem medycznym, dlatego przeprowadzana jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg mezoterapii w Bydgoszczy?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w miejscach na skórze, w których wystąpiły zmiany chorobowe, niewielkich dawek substancji leczniczych. Ilość i skład dostarczanych substancji uzależniony jest od potrzeb pacjentki, zaawansowania problemu oraz miejsca i rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowy, L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia przeprowadzana jest przy pomocy specjalnego zestawu mikroigieł, gwarantujących wysoką skuteczność zabiegu oraz jego bezbolesność.

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

Mezoterapię wykorzystuje się w celach regeneracyjnych. Odbudowuje, odżywia oraz rewitalizuje ona skórę twarzy i ciała. Metoda ta swoje powszechne zastosowanie ma w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach mających na celu ujędrnienie, nawilżenie oraz odmłodzenie skóry. Mezoterapia igłowa przynosi również znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.

Jakie zapewnia efekty?

Mezoterapia dostarcza do skóry substancje aktywne, które mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Substancje zawarte w koktajlach powodują blokadę impulsów komórkowych, odpowiedzialnych za spalanie energii, przyswajanie tłuszczu oraz przyspieszanie krążenia. Pozwala to między innymi na zahamowanie procesu łysienia, a w ok. 20% przypadków następuje odrastanie włosów w miejscu przeprowadzonego zabiegu. Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem, gdyż poprawia metabolizmy komórek tłuszczowych, czego skutkiem jest ujędrnienie skóry i znaczna redukcja, a nawet całkowity zanik efektu tzw. skórki pomarańczowej.

Jak często należy powtarzać zabieg mezoterapii igłowej?

Rezultaty zabiegu widoczne są już po wykonaniu kilku zabiegów powtarzanych przez okres od dwóch do czterech miesięcy. Przez dwa pierwsze miesiące powinno się wykonywać zabieg raz na dwa tygodnie. Dla utrzymania efektów mezoterapia igłowa powinna być powtarzana raz na miesiąc przez okres kolejnych sześciu miesięcy.

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak nie powinno to wzbudzać zaniepokojenia – już po kilku dniach odzyska ona swój naturalny koloryt.

Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?

Przed zabiegiem wystarczy jedynie przeprowadzić standardową konsultację z lekarzem, który przeprowadzi dokładny wywiad, wskaże środki ostrożności oraz sprawdzi, czy nie istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, na przykład alergia na jeden ze składników koktajlu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Zabiegu nie należy wykonywać w przypadku stwierdzenia alergii na którykolwiek ze składników koktajlu, a także u osób o stwierdzonej cukrzycy, stanach zapalnych i ropnych skóry, u których występuje opryszczka oraz u kobiet w ciąży, karmiących i osób źle tolerujących iniekcje.

Serdecznie zapraszamy na zabieg, jakim jest mezoterapia. Bydgoszcz to idealna lokalizacja na wykonanie tego rodzaju usług, zwłaszcza dla Pań mieszkających w okolicy i poszukujących profesjonalnego salonu, w którym zadba o ich skórę.